Drugi dzień trzeciego pobytu w Bieszczadach w tym roku musiał był ze względu na ograniczenia czasowe i kondycyjne znajomych trochę lżejszy. Wybór padł na zmodyfikowaną trasę na Połoninę Caryńska. Modyfikacja polegała na wyjściu w druga stronę oraz zejściu do świeżo odnowionego schroniska na przełęczy Przysłup Caryński. Ze względu na utrzymanie długości trasy powyżej 10km nie chciałem schodzić od razu do Bereżków, tylko jeszcze wyjść na Magurą Stuposiańską i dopiero wtedy zejść do Widełek. Dodatkową motywacją były tłumy turystów na tym popularnym szlaku. Nawet trafiła się wycieczka PTTK :) – pozdrowienia :)

Carynska - 14

 

Przebieg trasy jak poniżej. Zaczynamy czerwonym w Brzegach dolnych, na Caryńskiej schodzimy zielonym do przełęczy i schroniska, potem dalej do niebieskiego, którym wchodzimy na Magurę a potem wracając się schodzimy do obwodnicy bieszczadzkiej. Razem wyszło okolo 14,2 km i 1200 m w góre.

Pogoda trochę słabsza niż dzień wcześniej, dopiero przejaśniło się po zejściu z Połoniny. Najfajniejszy okazał się szlak zielony z Połoniny do Przełęczy – świetne kolory i piękne połączenie pagórków i lasu najprzeróżniejszego kalibru.
W ciągu dwóch dni udało się przejść 38,5 km i wyjść 2500 m w górę, zrobić prawie 300 zdjęć, przejechać samochodem 750 km w ciągu 12,5 godziny …

Komentarze
Close Menu