Ponieważ założeniem na ten rok jest spędzenie sporej ilości czasu w Tatrach a mamy już maj więc wypadało w końcu tam się wybrać. Ponieważ to był pierwszy wyjazd dodatkowo organizowany naprędce bez pewności co do warunków na szlaku wybrałem na początek coś lekkiego. Wypadło na wejście na Kasprowy Wierch z Kuźnic z kilkoma opcjami powrotu w zależności od warunków – albo zejście do Murowańca od razu z Kasprowego, albo przez Przełęcz Liliowe lub dopiero z Przełęczy Świnickiej oraz druga opcja czyli dokończenie wycieczki na Czerwone Wierchy z zeszłego roku. Ponieważ warunki okazały się dobre – oprócz niewielkich fragmentów praktycznie bez lodu, a Murowaniec będzie w tym roku jeszcze kilka razy odwiedzony przy okazji wizyt w Tatrach Wysokich wybrałem dłuższą opcję, a mianowicie przejście do Kondrackiej Kopy i zejście do Doliny Kondratowej.

Kasprowy Wierch - 09

Trasa rozpoczyna się zielonym szlakiem w Kuźnicach, potem szeroką drogą do Myślenickich Turni gdzie znajduje się stacja pośrednia kolejki (jak tam dotarłem była 10 i właśnie ruszyła kolejka na Kasprowy). Potem już fajniejszy (mocno oblodzony gdyż znajduje się  na północnym stoku i eksponowany więc wiało mocno) ale dalej lekki szlak na Kasprowy. Na Kasprowym czas na tradycyjny barszcz i po podjęciu decyzji w niezłej zamieci wskoczyłem na czerwony szlak – który dalej jest łatwy (oprócz jednego miejsca gdzie trzeba jakość zejść 2 metry w dół), głównie lekko trawersując po południowych zboczach większych szczytów, a więc bez śniegu i osłonięty od wiatru. Czerwonym przez Goryczkową Czubę i Suchy Wierch Kondracki dociera się do Kondrackiej Kopy.

Kasprowy Wierch - 21

Tam zmiana na żółty a w Kondradzkiej Przełęczy zmiana na niebieski, którym schodzimy aż do Kuźnic. Razem prawie 20 km w poziomie i 1750 m w pionie – czas przejścia to 8 godzin.

 

Przebieg trasy i ślad GPS są załadowane na everytrail.

Szczyty na szlaku:

  • Myślenickie Turnie – 1360 m n.p.m.
  • Sucha Czuba – 1696 m n.p.m.
  • Kasprowy Wierch – 1987 m n.p.m.
  • Suchy Wierch Kondracki – 1862 m n.p.m.
  • Kondracka Kopa – 2004 m n.p.m.
Komentarze
Close Menu