Potrójna i Gibasy, czyli weekend w Beskidzie Małym

Potrójna i Gibasy, czyli weekend w Beskidzie Małym

Korzystając z zaproszenia forum Beskidu Małego, który się integrował przy okazji odbudowy kapliczki na przełęczy Gibasowej, zaplanowałem przy tej okazji małą przechadzkę, krótką ze względu na zalecenia ortopedy.

Trasa rozpoczyna się w Kocierzu Rychwałdzkim, pod kościołem jest parking. Stamtąd ruszamy zielonym szlakiem w stronę Przełęczy Kocierskiej, najpierw przez las, a potem asfaltem. Docieramy tam po 40 minutach, dokładniej do Zajazdu Górskiego Kocierz oraz Aquaparku. Tutaj zmieniamy szlak na czerwony i napieramy spokojnie w stronę Potrójnej, gdzie docieramy po kolejnych 60 minutach.

Tam odpoczynek po męczącej drodze ;) (ponad godzina), oraz wejście na Czarny Groń aby podziwiać widoki. Schodzimy czerwonym szlakiem, który zmieniamy na żółty, ale zaczepić o  Zbójeckie Okno oraz Chatkę Pod Potrójną (po 30 minutach).

Tam chwila odpoczynku i dalej żółtym szlakiem, aż do połączenia ze szlakiem czerwonym. Potem lekko do góry na Łamaną Skałę, aż do Rozstajów pod Młodą Horą, gdzie zmieniamy szlak na zielony, którym docieramy do Gibasów oraz do Gibasówki.

Tam impreza, nocleg, odpoczynek na łące, na drugi dzień ruszamy dalej zielonym szlakiem, aż powracamy do samochodu.

Razem 22 km i 850 m przewyższeń w 7 i pół godziny, ale bardzo spokojnym tempem.

%d bloggers like this: