Lubomir czyli astronomicznie

Niespodziewanie w niedziele zrobiła się pogoda, więc wypadało skoczyć w jakieś górki. Ponieważ dzięki zmianie czasu na starcie zrobiło się opóźnienia oraz ponieważ Zakopane było zapchane bieżącymi wydarzeniami wybór padł na górkę położoną blisko ale za to należącą do Korony Gór Polski. Okazuje się, że byłem od niej jakieś 30 minut przy okazji wycieczki na Łysinę, ale wtedy nie było czasu, gdyż musiałem doganiać pozostałych przy okazji odejścia na Łysinę.

 

Przebieg trasy prosty – dojazd do Kobielnika, dojście drogą do wejścia na zielony szlak (nie wiem czemu znaki wydawały mi się niebieskie), zielonym szlakiem na Lubomir, zejście szlakiem czerwonym a potem chwile asfaltem. Z tego szlaku najfajniejszy był odcinek zielonego szlaku, przecierałem szlak, na śniegu zero śladów innych ludzi. Razem wyszło 9,9 km i 814 m w górę i w dół.

Przy okazji udało się wziąć udział w zwiedzaniu obserwatorium i obserwacji słońca. Przy okazji informacja – za tydzień będzie dzień otwarty i będzie można obserwować Słońce i Wenus przez większy teleskop.

Zapis trasy na Everytrail.

Zdjęcia:

Szczyty na szlaku:

  • Lubomir – 904 m
Komentarze