Wysoka Kopa

Po dosyć dramatycznym ;) wyjściu na Śnieżkę kolejnym celem jest Wysoka Kopa w Górach Izerskich.
Pogoda całkiem niezła, nie pada, nie wieje bardzo, widoczności jest. Startujemy z Rozdroża Izerskiego, zielonym szlakiem podchodzimy na grzbiet. Tam zmiana szlaku na czerwony, przechodzimy obok Kopalni Kwarcu, i dalej czerwonym szlakiem przez las. Aby wejść na docelowy szczyt należy odbić w lewo od szlaku na mostek, a potem drogą iść do góry. Szczyt jest oznaczony kupką kamieni oraz malutką blaszką w drzewie. Potem następuje dramatyczne szukanie powrotu na czerwony szlak – partia szczytowa góry to są wrzosowiska pokryte śniegiem, więc było ciężko i mokro :).

Chyba chwilę idziemy starym szlakiem, który przecinał te wrzosowiska. W końcu trafiamy na drogę, która okazuje się czerwonym szlakiem. Dochodzimy do Rozdroża pod Kopą, tam zmieniamy szlak na nudny żółty, prawie asfaltowy, właśnie remontowany. Dłuży się on niemiłosiernie, ale w końcu dochodzimy z powrotem na parking na Rozdrożu Izerskim.

Niestety nie mam śladu GPS, sprzęt odmówił posłuszeństwa. Jakkolwiek trasa była krótka i łatwa – 13,5 km, 450 metrów przewyższeń i 4 godziny na szlaku.

 

Komentarze