Z kim i gdzie biegać w Krakowie – spotkania cykliczne

Z kim i gdzie biegać w Krakowie – spotkania cykliczne

Aktualizacja: 27-08-2018

Strona zawiera zebrane informacje na temat krakowskich grup biegowych i ich treningów z podziałem na dni tygodnia. W tym miejscu znajdzie się tylko informacja na temat grup otwartych – czyli takich, gdzie każdy może przyjść bez zobowiązań, a  jeżeli grupa dodatkowo wymaga deklaracji członkowskiej lub akceptacji regulaminu – taka informacja jest przy opisie grupy.

Każde spotkanie biegowe ma link do organizatorów, aby się z nimi kontaktować i sprawdzić aktualność danego spotkania, oraz link do mapy z miejscem spotkań. Na temat przekreślonych terminów nie znalazłem informacji w Internecie – być może spotkań chwilowo nie ma lub są zawieszone, być może wrócą w późniejszych terminach.

Poniedziałek

5:00-6:00 – Poranny Patrol – Proszę sprawdzić w grupie FB

17:45 – Trailrun.pl – zbiórka przy skrzyżowaniu Królowej Jadwigi i Malczewskiego. Bieganie trailowe po lesie i górkach wokół Kopca Kościuszki i w Lasku Wolskim.

18:00 – Reebok RUN CREW – miejsce zbiórki Galeria Kazimierz od strony Pizzy Hut, wydarzenie na FB tutaj, treningi są przeznaczone dla wszystkich osób bez względu na poziom zaawansowania. Podczas każdego treningu uczestnicy otrzymują pieczątkę. Już po zebraniu trzech pieczątek można otrzymać… KOSZULKĘ REEBOK RUN CREW.

18:30 – I Ty Możesz Być Wielki (ITMBW) – w Parku Aleksandry przy pętli autobusowej.

19:20 – Husaria Race Team – Zbiórka: Kamień Papieski, Błonia – trening funkcjonalny

19:30 – Nowa Huta TeamDom Wędkarza Zalew Nowohucki, Bulwarowa

20:30 – NightRunners Pod Smokiem Wawelskim – rozgrzewka + bieg na dystansie  4-5-6 km  w kilku grupach tempowych (7:30, 6:00, 5:30, 5:00 min/km)

Wtorek

5:00-6:00 – Poranny Patrol – Proszę sprawdzić w grupie FB

18:15 – Decathlon Kraków Plaza – Ekstremalni DecaRun Kraków – treningi biegowe połączone z różnego rodzaju ćwiczeniami ogólnorozwojowymi dostosowane dla grup mniej i bardziej zaawansowanych. Intensywność treningowa ok. 6-12km w zależności od specyfiki treningu.

18:30 – I Ty Możesz Być Wielki (ITMBW) – Rynek Podgórski

19:00 – XTERRA Run – otwarte zajęcia biegowe na Zakrzówku do końca czerwca, przed wejściem do bazy nurków – wydarzenia na FB na profilu X-Terra 

19:00 – Muay Running Team Mountain CrewKrakowskie Błonia naprzeciw wejścia do Parku Jordana – rozgrzewka + bieg na dystansie od 12 do 20 km po Lasku Wolski i Kopce w jednej lub dwóch grupach tempowych (na zdjęciu)  – trening wygląda mniej więcej tak: https://www.youtube.com/watch?v=Ovzr5WGFYqs

Środa

5:00-6:00  – Poranny Patrol – Proszę sprawdzić w grupie FB

19:00 – I Ty Możesz Być Wielki (ITMBW) – Witosa 7 – trening biegowy

19:20 – Husaria Race Team – Zbiórka: Tauron Arena, TRENING FUNKCJONALNY

19:00 – 19:30 – Nauka Biega – „Zbiórka o 19.30 przy Kampusie UJ przy wejściu głównym do wydziału Fizyki ( obok atomu przy fontannie ), czyli tam gdzie zawsze biegamy na pętli wokół Kampusu. Grupa zaawansowana spotyka się wcześniej czyli o 19.00”

20:30 – NightRunners Krakowskie Błonia naprzeciw wejścia do Parku Jordana – rozgrzewka + interwały by Malec – trening może wyglądać tak: https://www.youtube.com/watch?v=XFjsxhABLFI

Czwartek

5:00-6:00 – Poranny Patrol – Proszę sprawdzić w grupie FB

19:00 – TRIForce Kraków – Otwarte treningi biegowe Kraków – Błonia do końca czerwca, ale najlepiej sprawdzić na FB, bo lokalizacja się zmienia

19:30 – MM Power – treningi na Błoniach – zbiórka pod Kamieniem Papieskim

20:00 – I Ty Możesz Być Wielki (ITMBW)– ITMBW Wieczorem – Bulwary Wiślane – bieg na 5 km i 10 km z pomiarem czasu

Piątek

5:00-6:00 – Poranny Patrol – Proszę sprawdzić w grupie FB

19:00 – I Ty Możesz Być Wielki (ITMBW) – Nowosądecka/Łużycka

19:30 – Nowa Huta Teampod Nowohuckim Centrum Kultury

Sobota

9:00 – Parkrun Kraków. Bezpłatny bieg na 5 km z pomiarem czasu. Błonia, co sobotę o godz. 9.00 – Uwaga !!! – trzeba się wcześniej zarejestrować na stronie !!!

9:30 –  Biegam Bo Lubie Kraków – plac na Groblach – Zajęcia dla każdego. Na zajęcia przychodzą zarówno początkujący jak i zaawansowani. Specyfika zamkniętego terenu, okólnej bieżni, pozwala na prowadzenie przez jednego trenera zajęć dla wielu różnych poziomów. Świetna zabawa i aktywność na powietrzu gwarantowana.

Niedziela

10:00 – Trenuj z nami do 12. PZU B3K i 5. PZU CPK – zbiórka przed głównym wejściem do TAURON Arena Kraków od strony ul. Lema (później inne lokalizacje), byłem, fajna ekipa i świetni prowadzący, jeżeli ktoś dojeżdża samochodem – parkingi przy Decathlonie i Tauron Arenie bywają zamknięte, wtedy trzeba parkować w Plazie.

Inne grupy

Dodatkowo proszę sprawdzić inne polecane krakowskie grupy biegowe (mogą wymagać akceptacji regulaminu i/lub opłat), zwykle grupy te są dedykowane dla bardziej zaawansowanych zawodników:

Podział geograficzny

Jeszcze może podział geograficzny: