Aktualizacja: 06-01-2019

Strona zawiera zebrane informacje na temat krakowskich grup biegowych i ich treningów z podziałem na dni tygodnia. W tym miejscu znajdzie się tylko informacja na temat grup otwartych – czyli takich, gdzie każdy może przyjść bez zobowiązań, a  jeżeli grupa dodatkowo wymaga deklaracji członkowskiej lub akceptacji regulaminu – taka informacja jest przy opisie grupy.

Każde spotkanie biegowe ma link do organizatorów, aby się z nimi kontaktować i sprawdzić aktualność danego spotkania, oraz link do mapy z miejscem spotkań. Na temat przekreślonych terminów nie znalazłem informacji w Internecie – być może spotkań chwilowo nie ma lub są zawieszone, być może wrócą w późniejszych terminach.

Biegowy tydzień

Poniedziałek

5:00-6:00 – Poranny Patrol – Proszę sprawdzić w grupie FB

17:45 – Trailrun.pl – zbiórka przy skrzyżowaniu Królowej Jadwigi i Malczewskiego. Bieganie trailowe po lesie i górkach wokół Kopca Kościuszki i w Lasku Wolskim.

18:00 – Reebok RUN CREW – miejsce zbiórki Galeria Kazimierz od strony Pizzy Hut, wydarzenie na FB tutaj

18:30 – All In Run – styczniowe treningi biegowe – Błonia

18:30 – I Ty Możesz Być Wielki (ITMBW) – w Parku Aleksandry przy pętli autobusowej.

19:30 – Nowa Huta TeamDom Wędkarza Zalew Nowohucki, Bulwarowa

20:30 – NightRunners Pod Smokiem Wawelskim – rozgrzewka + bieg na dystansie  4-5-6 km  w kilku grupach tempowych (7:30, 6:00, 5:30, 5:00 min/km)

Wtorek

5:00-6:00 – Poranny Patrol – Proszę sprawdzić w grupie FB

18:15 – Decathlon Kraków Plaza – Ekstremalni DecaRun Kraków – treningi biegowe połączone z różnego rodzaju ćwiczeniami ogólnorozwojowymi dostosowane dla grup mniej i bardziej zaawansowanych. Intensywność treningowa ok. 6-12km w zależności od specyfiki treningu.

18:30 – I Ty Możesz Być Wielki (ITMBW) – Rynek Podgórski

19:00 – XTERRA Run – otwarte zajęcia biegowe na Zakrzówku do końca czerwca, przed wejściem do bazy nurków – wydarzenia na FB na profilu X-Terra 

19:00 – Muay Running Team Mountain CrewKrakowskie Błonia naprzeciw wejścia do Parku Jordana – rozgrzewka + bieg na dystansie od 12 do 20 km po Lasku Wolski i Kopce w jednej lub dwóch grupach tempowych (na zdjęciu)  – trening wygląda mniej więcej tak: https://www.youtube.com/watch?v=Ovzr5WGFYqs

Środa

5:00-6:00  – Poranny Patrol – Proszę sprawdzić w grupie FB

19:00 – I Ty Możesz Być Wielki (ITMBW) – Witosa 7 – trening biegowy

19:30 – MM Power – treningi na Błoniach – zbiórka pod Kamieniem Papieskim

19:00 – 19:30 – Nauka Biega – „Zbiórka o 19.30 przy Kampusie UJ przy wejściu głównym do wydziału Fizyki ( obok atomu przy fontannie ), czyli tam gdzie zawsze biegamy na pętli wokół Kampusu. Grupa zaawansowana spotyka się wcześniej czyli o 19.00”

20:30 – NightRunners Krakowskie Błonia naprzeciw wejścia do Parku Jordana – rozgrzewka + interwały by Malec – trening może wyglądać tak: https://www.youtube.com/watch?v=XFjsxhABLFI

Czwartek

5:00-6:00 – Poranny Patrol – Proszę sprawdzić w grupie FB

20:00 – I Ty Możesz Być Wielki (ITMBW)– ITMBW Wieczorem – Bulwary Wiślane – bieg na 5 km i 10 km z pomiarem czasu

Piątek

5:00-6:00 – Poranny Patrol – Proszę sprawdzić w grupie FB

19:00 – I Ty Możesz Być Wielki (ITMBW) – Nowosądecka/Łużycka

19:30 – Nowa Huta Teampod Nowohuckim Centrum Kultury

Sobota

9:00 – Parkrun Kraków. Bezpłatny bieg na 5 km z pomiarem czasu. Błonia, co sobotę o godz. 9.00 – Uwaga !!! – trzeba się wcześniej zarejestrować na stronie !!!

9:30 –  Biegam Bo Lubie Kraków – plac na Groblach – Zajęcia dla każdego. Na zajęcia przychodzą zarówno początkujący jak i zaawansowani. Specyfika zamkniętego terenu, okólnej bieżni, pozwala na prowadzenie przez jednego trenera zajęć dla wielu różnych poziomów. Świetna zabawa i aktywność na powietrzu gwarantowana.

Niedziela

10:00 – Trenuj z nami do 18. Cracovia Maraton! – zbiórka przed głównym wejściem do TAURON Arena Kraków od strony ul. Lema (później inne lokalizacje), byłem, fajna ekipa i świetni prowadzący, jeżeli ktoś dojeżdża samochodem – parkingi przy Decathlonie i Tauron Arenie bywają zamknięte, wtedy trzeba parkować w Plazie.

Inne grupy biegowe

Dodatkowo proszę sprawdzić inne polecane krakowskie grupy biegowe (mogą wymagać akceptacji regulaminu i/lub opłat), zwykle grupy te są dedykowane dla bardziej zaawansowanych zawodników:

Podział geograficzny

Jeszcze może podział geograficzny:

 

Komentarze
Close Menu