Aktualizacja: 13-03-2021

Poniżej można znaleźć zebrane informacje na temat krakowskich grup biegowych i ich treningów z podziałem na dni tygodnia. W tym miejscu znajdzie się tylko informacja na temat grup otwartych – czyli takich, gdzie każdy może przyjść bez zobowiązań, a  jeżeli grupa dodatkowo wymaga deklaracji członkowskiej lub akceptacji regulaminu – taka informacja jest przy opisie grupy.

Każde spotkanie biegowe ma link do organizatorów, aby się z nimi kontaktować i sprawdzić aktualność danego spotkania, oraz link do mapy z miejscem spotkań. Na temat przekreślonych terminów nie znalazłem informacji w Internecie – być może spotkań chwilowo nie ma lub są zawieszone, być może wrócą w późniejszych terminach.

Jest zima i większość grup zawiesiła działalność. Będzie lepiej na wiosnę :)

Biegowy tydzień

Format: godzina – organizator – miejsce – opis

Poniedziałek

17:45 – Trailrun.pl – zbiórka przy skrzyżowaniu Królowej Jadwigi i Malczewskiego. – Bieganie trailowe po lesie i górkach wokół Kopca Kościuszki i w Lasku Wolskim.

19:00 – ITMBW Trening biegowy ITMBW na Dębnikach z Kubą Piechem (Dzielnica VIII Dębniki)

20:30 – NightRunners Kraków Pod Smokiem Wawelskim – rozgrzewka + bieg na dystansie  4-5-6 km  w kilku grupach tempowych (7:30, 6:00, 5:30, 5:00 min/km)

Wtorek

18:30 – Wolski Kolektyw BiegowyDiabelski Mostek – rozgrzewka + bieg na dystansie około 17 km po Lasku Wolskim i Kopcach w jednej lub dwóch grupach tempowych (na zdjęciu)  – trening wygląda mniej więcej tak: https://www.youtube.com/watch?v=Ovzr5WGFYqs

19:00 – ITMBW Trening biegowy ITMBW na Prądniku z Bartoszem Zającem (Dzielnica III Prądnik Czerwony)

19:00 – ITMBW Trening biegowy ITMBW na Czyżynach z Radkiem Kłeczkiem (Dzielnica XIV Czyżyny)

19:00 – ITMBW Trening biegowy ITMBW na Kurdwanowie z Kubą Piechem (Dzielnica XI Podgórze Duchackie)

Środa

19:00 – ITMBW Trening biegowy ITMBW w Swoszowicach z Krzyśkiem Bodurką (Dzielnica X Swoszowice)

20:30 – NightRunners Kraków Krakowskie Błonia naprzeciw wejścia do Parku Jordana – rozgrzewka + interwały – trening może wyglądać tak: https://www.youtube.com/watch?v=XFjsxhABLFI

Czwartek

19:00 – ITMBW Trening biegowy ITMBW na Kurdwanowie z Krzyśkiem Bodurką (Dzielnica XI Podgórze Duchackie)

20:00 ITMBW – I Ty Możesz Biegać Wieczorem – cykl cotygodniowych biegów na 5km i 10km, Bulwary Wiślane, wydarzenie na FB

Piątek

19:00 – ITMBW Trening biegowy ITMBW na Klinach z Łukaszem Bachledą (Dzielnica X Swoszowice)

Sobota

9:00 – Parkrun Kraków. Bezpłatny bieg na 5 km z pomiarem czasu. Błonia, co sobotę o godz. 9.00 – Uwaga !!! – trzeba się wcześniej zarejestrować na stronie !!!

10:00 – Biegaj w KrakowieBłonia Krakowskie o godzinie 10:00 (zbiórka przed Sklepem Biegacza w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia przy ul. Józefa Kałuży 1). W ostatnie soboty miesiąca treningi wyjazdowe – np. w Puszczy Niepołomickiej czy w Lasku Wolskim.

Niedziela

Inne grupy biegowe

Dodatkowo proszę sprawdzić inne polecane krakowskie grupy biegowe (mogą wymagać akceptacji regulaminu i/lub opłat), zwykle grupy te są dedykowane dla bardziej zaawansowanych zawodników:

Podział geograficzny

Jeszcze na koniec może subiektywny podział geograficzny: