Kraków City Race rozgrzewka 1

W ramach promocji Biegania na Orientacje w Krakowie wreszcie pojawił się cykl imprez w tej dziedzinie sportu – trochę zazdrościłem kolegom z innych miast.  Według organizatorów:  „Kraków City Race – Rozgrzewka to cykl biegów na orientację rozgrywanych w różnych częściach Krakowa. Co miesiąc odkrywamy inną dzielnicę miasta.”. Po kolei będą to: Mistrzejowice, Krowodrza, Borek Fałęcki, Czyżyny i finał czyli właściwy Kraków City Race w ramach Limanowa Cup rozgrywany na terenie Podgórza.

IMG_20140320_180452
Pomysł bardzo mi się podoba i chociaż raczej nie jestem dobry w sprincie BNO postanowiłem wziąć udział pierwszej części imprezy. Impreza jest organizowana na trzech poziomach trudności (A – Terminator: łatwa trasa dla początkujących, B – Czeladnik: umiarkowanie trudna trasa, C – Mistrz: trudna trasa dla profesjonalistów). Tym razem wybrałem poziom środkowy B- Czeladnik widząc jakie harpagany biegną w klasie C – Mistrz, ale chyba przeniosę się poziom wyżej, szans nie mam na dobre miejsce, ale chciałbym pobiegać na nieco dłuższym dystansie niż 7-8 km.

Każdy bieg składa się z dwóch części – rozgrzewki i biegu właściwego. Przy rozgrzewce trzeba zaliczyć punkty kontrolne w określonej kolejności rozmieszczone na zamkniętym obszarze, przy czym nie wiadomo gdzie się znajduje który punkt. Więc należy odwiedzić je wszystkie, idealnie raz lub dwa razy, w moim przypadku zrobiłem 7 albo 8 kółek bo mam słabą pamięć krótkotrwałą :) i pierwszy raz brałem udział w takim biegu. Druga część to klasyczny sprint BNO po parkach i w okolicach bloków, bardzo fajne rozmieszczone punkty, bardzo przyjemnie się biegało.

Powiem tylko tyle było bardzo fajnie, polecam i na pewno wezmę udział w pozostałych edycjach.