Perły Małopolski 2014 – Skała

Korzystając z zaproszenia na cykl imprez Perły Małopolski, które otrzymałem jako nagrodę pocieszenia w Krakowskim Biegu Świetlików wystartowałem w pierwszej imprezie cyklu, która miała miejsce w Skale i Ojcowie koło Krakowa.

Na imprezie spotkałem ekipę NightRunners Kraków, która w części towarzyszyła mi na trasie, oraz ekipę Mission Impossible Team, która była w większości za szybka dla mnie.

Ze względu na długość trasy (w mojej wersji 21,5 km)  i profil trasy  (350 metrów przewyższeń) bieg był nastawiony na amatorów  biegania, którzy startują dla przyjemności. Co nie przeszkodziło w pojawieniu się kilku osób z absolutnej czołówki biegów górskich.

IMG_20140413_120146

Trasa prowadziła ze Skały poprzez Ojcowski Park Narodowy. Najpierw asfaltem do doliny Prądnika w pięknym otoczeniu skał,potem 3 kilometrowy podbieg, kilometrowy zbieg, znowu doliną Prądnika, podbieg, przez pole oraz smaganie wiatrem, zbieg do mety przez las.

Potraktowałem ten bieg treningowo, ćwiczyłem podbiegi i zbiegi (co się nie opłaciło czasowo), trochę trasy przegadałem, docelowo nastawiłem się na czas około 2 godzin, co wyszło niemalże idealnie, na mecie byłem 2 godzin i 8 sekund po starcie, a tam mam takie ładne zdjęcie:

Meta

Więcej zdjęć z imprezy na Facebooku oraz na stronie Pereł Małopolski.

Film z imprezy autorstwa Beskid.tv:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jprBH6LcyuU[/youtube]

Następna impreza tego cyklu będzie w Szczawnicy 1.06.2014 . Z tego co widzę łatwo nie będzie – najpierw biegnie się pod Bereśnik, a potem grzbietem Małych Pienin. Wygląda na to, że tam też wystartuję.