Perły Małopolski – Kościelisko – Tatrzański Park Narodowy

Zgodnie za założeniami wziąłem udział w ostatniej imprezie z cyklu Perły Małopolski.  Ostatnia miejscówka to Kościelisko. Przyjechałem dzień wcześniej aby poznać trochę miejscowość, wygląda na fajniejszą bazę wypadową niż Zakopane, jakkolwiek mieszkańcy mają także typowo góralskie podejście do turystów tj.dawców dutków ;).Tym razem trasa składała się z dwóch niemalże identycznych pętli – trasa wbiegała na Palenicę Kościeliską obiegając nieco szczyt i zbiegała z powrotem do Kościeliska. I tak dwa razy. Na trasie trochę asfaltu, sporo przez las i przez pola, trochę podbiegów, trochę śliskich zbiegów, wszystkiego w sam raz. Dwie pętle mają wady i zalety, zaletą jest iż za pierwszym razem można zaplanować drugą pętlę trasy , jest wiadomo ile sił należy oszczędzić i kiedy zacząć przyśpieszać, wadą jest, że dwa razy biegnie się z tymi samymi widokami :) Dodatkową zaletą jest, że wiadomo jest gdzie trzeba się ustawiać do fotografii, o na przykład takich (wszystkie zdjęcia pochodzą z www.perlymalopolski.pl)

10679940_778829252155120_2746486568766340348_oPERŁY MAŁOPOLSKI TPN ROZTOKI fot Kasia Abramowicz (760)PERŁY MAŁOPOLSKI TPN ROZTOKI fot Kasia Abramowicz (1325)Perły Małopolski Tatrzański Park Narodowy Z WIDOKIEM NA TATRY fot Marek Ochudło  (186)Impreza  po raz kolejny świetnie zorganizowana, doskonała pogoda, nie ma się czego przyczepić – może wypada tylko pomarudzić na słabą jakość pryszniców i toalet w ośrodku Biathlonowym – ale podobno to wina Krakusów (w tym i moja), którzy głosowali przeciwko olimpiadzie w Zakopanym ;)

Udziałem w tej imprezie zamknąłem start we wszystkich imprezach cyklu Perły Małopolski w tym roku. Wyników jakoś specjalnie dobrych nie ma (nie trenuję szybkości) , ale za to udało się zdobyć komplet medali za udział w imprezie, razem wyglądają tak:

Medale Perły Małopolski 2014

Cały cykl imprez oceniam pozytywnie. Perły Małopolski jest to bardzo ciekawy sposób na aktywne spędzenie czasu w pięknych zakątkach naszego regionu. To co odróżnią tę imprezę od innych, jest większa otwartość na rodziny – dzięki zróżnicowaniu dyscyplin (bieganie i Nordic Walking) oraz dystansów (3,10,21 km) każdy znajdzie coś dla siebie. W następnym roku postaram się po raz w tych zawodach wystartować przynajmniej raz albo dwa :).

Trasa zawodów w Kościelisku poniżej:

Total distance: 20454 m
Max elevation: 1168 m
Min elevation: 873 m
Total climbing: 772 m